Taneční škola Petra Macháčka Sokolov

Tanec je krásný způsob jak být spolu a stále mlád. Vítejte tedy ve světě tance, který vám otevíráme.
Srdečně Vás zveme k návštěvě naší taneční školy v Sokolově.

Kde nás najdete?

MDK Sokolov

DK Kraslice


Dnešní datum

27. 11. 2013 blueboard.cz

Svátek má Xenie blueboard.cz

Přesný čas

Anketa


Optimalizováno pro IE7
šířka stránky 800pix
Created by PMF

Úvodní slovo

Vážení taneční přátelé,
dovolte, abych vás spolu se svou taneční partnerkou manželkou Miladou přivítal na těchto webových stránkách a současně se představil.

Od roku 1980 jsem v taneční škole Josefa Kábrta působil několik let jako asistent v tanečních kurzech pro mládež a dospělé. V roce 1983 jsem na požádání místní organizace SSM v Březové založil taneční kroužek, který pod mým vedením a s velkým nadšením začal tančit standardní a latinskoamerické tance. Z původních šesti párů v únoru bylo v květnu již dvacet párů, a aby se o nás vědělo, rozhodl jsem se již do plesové sezony nacvičit jednoduché předtančení v rytmu waltzu. Za 6 let působení na Březové jsme secvičili řadu choreografií, např. v rytmu standardních tanců, latinských tanců, foxpolky, diska, ale i scénických a rokenrolových vystoupení.

V roce 1988 jsme dostali nabídku od vedení HDK Sokolov k přestupu do výhodnějších tréninkových prostor. Od 1.1.1989 tedy přešel cca třicetičlenný soubor z Březové pod HDK Sokolov a zde pokračoval v již započaté choreografii v rytmu waltzu Ramona. Vzniklo tak největší a také nejkrásnější předtančení. Do roku 1991 jsem vytvořil ještě několik choreografií v rytmu latina-mix, standard-mix (Chambre separéé – tančilo 16 dívek a 8 chlapců) a scénických vystoupení,  např. v rytmu charlestonu. Svá předtančení jsme prezentovali na různých plesech a kulturních akcích v celém okrese a zúčastnili se i několika tanečních soutěží, kde jsme se umisťovali na předních místech v okresních, krajských i celostátních kolech.

Po roce 1991 se připojil do stávajícího kolektivu kroužek společenských tanců, který až dosud působil pod vedením Miroslava Bahníka st. v Chodově. Vedení souboru převzal Miroslav Bahník a směřuje jej více ke sportovnímu tancování a individuální přípravě jednotlivých soutěžních párů. Já se svou manželkou Miladou jsem se věnoval dětské taneční přípravce, kde jsme učili děti základům sportovního tancování pro jejich další působení v tanečním souboru M. Bahníka st. Největší zkušenosti jsem získal výukou předtaneční a společenské výchovy v Rotavě, kde jsem vyučoval více než 20 let.

V roce 2001/02 jsem na Karlově Univerzitě v Praze na Fakultě tělesné výchovy a sportu pod hlavičkou ČSTS získal osvědčení trenéra druhé třídy ve sportovním tanci a diplom učitele tance a společenské výchovy pod Svazem učitelů tance ČR, jehož jsem členem. Kromě jiného jsem se zúčastňoval různých školení, seminářů a tréninků, kde vyučovali špičkoví trenéři mezinárodních tanečních tříd.

V roce 2008 jsme s manželkou Miladou založili Taneční školu Petra Macháčka a její činnost slavnostně zahájili 16. května akcí Squadrille evropský festival tance, kdy 192 studentů středních škol pod naším vedením na náměstí Budovatelů v Sokolově zatančili Francouzskou čtverylku na hudbu Johanna Strausse. Desátým rokem tedy vyučujeme v tanečních kurzech, kde se snažíme přesvědčit veřejnost, že "s tancem a hudbou je svět krásnější!"

Petr Macháček, učitel tance a společenské výchovy, trenér II.třídy sportovního tance

 
Úvaha o tanci: "Člověk nepřestává tančit, když zestárne, ale zestárne, protože přestal tančit." (neznámý autor)
(-: *** Tančete s námi : "S tancem a hudbou je svět krásnější" * Copyright Taneční škola Petra Macháčka *** :-)